Strona główna Zdrowie Dieta Katalog diet Dieta lekkostrawna Artykuły


Dlaczego wraz z wiekiem tyjemy? Odkryto przyczyny zwiększania wagi

fot.  TeroVesalainen z PixabayPowszechne doświadczenie jest takie, że wraz z wiekiem zyskuje się dodatkowe kilogramy. Dlaczego tak się dzieje? Nawet w przypadku osób zachowujących dotychczasowy sposób jedzenia i poziom aktywności fizycznej można zaobserwować zwiększenie wagi ze względu na zmiany metabolizmu lipidów w organizmie.


Chcesz schudnąć? Twój małżonek też ma wówczas większe szanse na utratę na wadze

fot. Steve Buissinne z PixabayJeśli chcesz schudnąć, zacznij stosować dietę, z dużym prawdopodobieństwem twój współmałżonek też straci na wadze.


Menopauza: nadmierna masa ciała to większe ryzyko chorób serca

fot. cocoparisienne from PixabayNadmierna ilość tkanki tłuszczowej w okresie okołomenopauzalnym jest szczególnie niebezpieczna u kobiet. Ma związek z wyższym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych, które są najczęstszą przyczyną śmierci w wymiarze globalnym.


Niewielkie ilości wina poprawiają stan jelit

fot. congerdesign z PixabayKieliszek wina wspomaga pracę jelit dzięki zwiększeniu ilości pożytecznych bakterii.


Zadbaj o serce - przedłużysz sobie życie!

fot.  Gerd Altmann z PixabayJeśli chcesz żyć dłużej, dbaj o swój układ krążenia. Zapobieganiem chorobom i zdarzeniom sercowo-naczyniowym przedłuży życie nawet o kilkanaście lat.


Nie tylko otyłość. Obszerna talia to wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci

fot. Robert-Owen-Wahl from PixabayNawet jeśli wskaźnik masy ciała (Body Mass Index, BMI) jest w normie, gdy w okolicach talii mamy nadmiar tkanki tłuszczowej, zagrażają nam różne choroby, a nawet przedwczesna śmierć.


Nadmiar kilogramów przyspiesza starzenie się?

fot. cocoparisienne from PixabayNadmierna masa ciała i zbyt obszerna talia w dojrzałym wieku może oznaczać szybsze starzenie się mózgu. Badacze University of Miami in Florida odkryli, że nadwaga ma związek ze zmianami struktury kory mózgowej charakterystycznymi dla starzenia się mózgu.


Jak banany mogą pomóc stracić na wadze

fot. Gabriela Sanda from PixabayBanany są bogate w błonnik, a składnik ten pomaga zachować odpowiednią wagę lub stracić parę kilogramów.


Udar szczególnie grozi chorym na cukrzycę

fot.  Gerd Altmann z PixabayDiabetycy są bardziej narażeni na udar niż osoby wolne od cukrzycy. Im dłużej zaś choroba trwa, tym ryzyko tego zdarzenia jest wyższe.


Jedz mandarynki. Uchronisz się przed cukrzycą i chorobami serca

fot. 1195798 z PixabaySłodkie, soczyste mandarynki to świetny zdrowy deser. Teraz jest kolejny powód, by po nie sięgać - mają właściwości ochronne przed chorobami serca i cukrzycą. Pomagają też uniknąć otyłości.Strony : [1]Klub Senior Cafe
Najnowsze dyskusje
Gorące tematy
Senior Cafe to: 17829 dyskusji, 2674265 wypowiedzi, 48897 uzytkowników.
Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Akademia Pełni Życia Kobiety.net.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy