Strona główna Zdrowie Dieta Katalog diet Dieta niskotłuszczowa Artykuły


Tłuszcze trans - dlaczego trzeba je wyeliminować z jedzenia

© Patryssia - Fotolia.comŚwiatowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization) apeluje o wprowadzenie prawa, które skłoni producentów żywności wyeliminowanie szkodliwych sztucznych tłuszczów trans z artykułów żywieniowych.


Pacjenci z cukrzycą powinni utrzymywać niskie ciśnienie krwi

© DragonImages - Fotolia.comDla diabetyków utrzymywanie ciśnienia krwina poziomie nie wyższym niż 130/80 jest kluczowe, by mogli uchronić się przed zawałami i udarami.


Idź na trening. Więcej ćwiczeń to dłuższe życie

©  Serg Nvns - Fotolia.comWyższa aktywność fizyczna oznacza większe szanse na dłuższe zycie, mówią brytyjscy uczeni. Co istotne, nigdy nie jest za późno, by zacząć się ruszać i poprawić samopoczucie.


Jak kawa pomaga schudnąć

© HLPhoto - Fotolia.comRegularne picie kawy może pomóc w zachowaniu odpowiedniej wagi, wynika z nowych brytyjskich badań.


Choroby serca częściej rozwijają się u kobiet z rakiem piersi

© Esin Deniz - Fotolia.comKobiety po menopauzie, które chorują na raka piersi, są też znacznie bardziej zagrożone chorobami układu krążenia. To niebezpieczeństwo pozostaje wysokie także po zakończeniu terapii onkologicznej.


Cukier w jedzeniu - sami konsumenci uznają, że jest go za dużo

© Veronika Vasilyuk - Fotolia.comProducenci jedzenia nie żałują cukru w swoich produktach, także tych, które nie są słodyczami. Wszystko dlatego, że znacznie poprawia smak i dzięki temu zwiększa sprzedaż. Okazuje się jednak, że nie tylko eksperci zwracają uwagę na to, że artykuły spożywcze są za słodkie, sami konsumenci także tak je postrzegają.


Menopauza - jej początek jest uwarunkowany genetycznie?

© Mikhail Malyshev - Fotolia.comOgólnie rzecz biorąc, można podać jedynie przedział wiekowy, w którym menopauza rozwija się najczęściej, w oszacowaniu dokładnego czasu wystąpienia klimkaterium u danej kobiety pomoc może rodzinna historia w tym zakresie.


Zanieczyszczenia powietrza wywołują choroby serca. Osiedla potrzebują zieleni

© Sved Oliver - Fotolia.comKolejne badania pokazują, jak groźny jest wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Z ich powodów znacznie częściej chorujemy na choroby serca.


Jak nadwaga niszczy serce

fot. Michal Jarmoluk z PixabayNadmiar kilogramów i tkanka tłuszczowa zagrażają zdrowiu serca, mówią uczeni z Karolinska Institutet w Sztokholmie i Cambridge University.


Światowy miesiąc awokado - dlaczego warto jeść te owoce

© Brent Hofacker - Fotolia.comAwokado to owoce uważany za tzw. super jedzenie, czyli nieprzetworzony produkt bardzo bogaty w wartości odżywcze. Czerwiec określono jako miesiąc tego owocu - to dodatkowy powód, by dodać go do swojej diety.Strony : [1]Klub Senior Cafe
Najnowsze dyskusje
Gorące tematy
Senior Cafe to: 17681 dyskusji, 2660353 wypowiedzi, 48451 uzytkowników.
Polecamy Hospicja.pl Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Oferty pracy